2. Savunma Sanayi Buluşmaları'na Katılım Sağlandı

-A +A

İstanbul, savunma sanayi temsilcilerinin bir araya geldiği “Savunma Sanayi Buluşmaları”nın ikincisi, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ile Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (SAHA İstanbul) iş birliğiyle İstanbul’da gerçekleştirildi.
İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ın ev sahipliğinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımı ile gerçekleşen buluşmaya, savunma sanayisinden çok sayıda iş insanı da katıldı. Etkinlik kapsamında 14 ana firma ile gerçekleştirilen “ikili görüşme bölümü” ile İstanbul sanayi firmalarının sürece önemli katkı sunması sağlandı.
Etkinlikte konuşma yapan TÜBİTAK SAGE Enstitü Müdürümüz Sayın Gürcan Okumuş, TÜBİTAK SAGE hakkında bilgi verdi ve Savunma sanayisinin gizli kahramanı olduğunu söyledi. Sayın Gürcan Okumuş TÜBİTAK SAGE’nin savunma sanayisinde Türkiye’yi bağımsız kılma vizyonuyla çalıştığını belirterek, savunma sanayisindeki ürünlerin yerli ve milli sanayi tarafından seri olarak üretilmesinin TÜBİTAK SAGE’nin temel felsesi olduğuna değindi. Ayrıca ürünlerin tamamen yerli ve milli olarak üretilmesi için bir döngüyü kurmak amacında olduklarını dile getirdi.

Türkçe

Fotoğraflar