TEKNOFEST'E TÜBİTAK SAGE DAMGASI!

-A +A

TEKNOFEST 2019 başarılı bir şekilde tamamlandı. TÜBİTAK SAGE standı ve Roket Çadırı çok yoğun ilgi gördü. Katılımcılar standımızda mühimmatlarımızı inceleme imkanı bulurken Roketimi Tasarlıyorum Atölyesi'nde de model roketlerini yaparak eğlenirken öğrenme fırsatı buldular. Roketimi Tasarlıyorum Atölyesi'nde beklenen katılımcı sayısı 3800 iken 5100 sayıda katılımcı etkinliğimizi başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Festival kapsamında, 4 – 11 Eylül tarihleri arasında Aksaray Atış Merkezi’nde Alçak ve Yüksek irtifa (1500 ve 3000 metre) olmak üzere iki ayrı kategoride; lise, lisans ve lisansüstü öğrencilerinden oluşan 79 finalist takımın yarıştığı etkinlikte katılımcılar birincilik için roketlerini yarışma kriterlerine göre fırlatıp kurtarma faaliyetlerini yürüttüler. 

Alçak İrtifa Kategorisinde 1. Takım "Çargah" Roket Takımı olurken; 2. ve 3. de "Atlantis" ve "Kabarot" roket takımları oldu. Yüksek İrtifa Kategorisinde ise  1. Takım "Hazar" Roket Takımı olurken; 2. ve 3. de "Gökova3000" ve "Kabarot" roket takımları oldu.

Türkçe

Fotoğraflar