TÜBİTAK 56 yaşında...

-A +A

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) kuruluşunun 56. yıldönümü, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK, Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Fatih KACIR ve TÜBİTAK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Hasan MANDAL’ın da katılımıyla düzenlenen tören ile kutlanmıştır. Tören kapsamında 25, 30 ve 35. yıllarını doldurmuş çalışanlara plaket verilmiştir. TÜBİTAK SAGE’den de 11 personelimiz plaketlerini almıştır.

56 yıldır bilim ve teknolojide ülkemizi ileri taşıma gayesi ile hareket etmekte olan TÜBİTAK, ülkemizde bir çok başarıya imza atmış ve bundan sonra da atmaya da devam edecektir.

Düzenlenen törende konuşma gerçekleştiren Bakanımız Sayın Mustafa VARANK, TÜBİTAK ve bağlı enstitülerin geliştirdiği milli teknolojiler ve ön ayak olduğu projelere ilişkin bilgiler vermiştir. TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen milli mühimmatların Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterine girdiğini hatırlatan Sayın Bakanımız, enstitümüzün geliştirip ürettiği yalnızca Hava Kuvvetlerinin envanterine girmiş ürün sayısının 8'e ulaştığına da dikkat çekmiştir.

 

Türkçe

Fotoğraflar