TÜBİTAK SAGE 9-12 Kasım tarihlerinde CNR Fuar Merkezinde düzenlenen 16. MÜSİAD EXPO Fuarında sergilediği mühimmatlar ve sistemler ile yoğun ilgi gördü.

-A +A

TÜBİTAK SAGE, 9-12 Kasım tarihlerinde CNR Fuar Merkezinde düzenlenen 16. MÜSİAD EXPO Fuarında sergilediği mühimmatlar ve sistemler ile yoğun ilgi gördü.
TÜBİTAK SAGE, Güdüm Kitleri kapsamında  Hassas Güdüm Kiti (HGK) ve  Kanatlı Güdüm Kiti (KGK) ürünlerini fuarda sergiledi. Güdüm kitleri ile mevcut bombalar, her tür hava koşulunda, uzak bir mesafeden atıldığında bile, yüksek hassasiyetli vuruş yeteneği kazanmaktadır. 
F-4E/2020 ve F-16 Blok 40 uçaklarında kullanılmak üzere TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen, Hv.K.K.lığı envanterine dahil edilen ve halen Türkiye’de geliştirilen ilk seyir füzesi olma özelliğini taşıyan Satha Atılan Orta Menzilli Mühimmat (SOM) MÜSİAD Fuarında ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Ayrıca SOM Milli Seyir Füzesi Ailesinin bir üyesi olan SOM-J Silah Sistemi, F-35 Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) dahili istasyonuna uyumlu ve son teknolojilere haiz, modern bir silah sistemi olarak TÜBİTAK SAGE standında yerini aldı. 
TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen, Ardışık Delici Harp Başlığına sahip dünyanın ilk ve tek uçak bombası olan Nüfuz Edici Bomba (NEB) fuarda TÜBİTAK SAGE tarafından sergilenen bir diğer üründür. NEB, sahip olduğu Ardışık Delici Harp Başlığı teknolojisi sayesinde düşük çarpma açılarında ve çarpma hızlarında dahi, yer üstü ve yer altındaki farklı hedef tiplerine karşı yüksek etkinlik sağlamaktadır. 

ROKEM, rokete karşı etkin 35 mm mühimmat çekirdek komplesi olarak fuarda TÜBİTAK SAGE tarafından sergilendi ve içerdiği yüksek teknoloji ile dikkatleri üzerine topladı.

TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen ısıl piller Türk Savunma Sanayinde ısıl pillere ilişkin yurt dışı bağımlılığı tamamen ortadan kaldırdğı için önemli bir alt bileşen olarak fuarda TÜBİTAK SAGE standında yerini aldı. Türkiye’nin tek ısıl pil üreticisi olan TÜBİTAK SAGE, yurt içi teslimatların yanı sıra birçok farklı ülkeye ısıl pil ihracatı yapmaktadır. 

Türkçe