TÜBİTAK SAGE Standı IDEF'19 da Büyük İlgi Gördü

-A +A

TÜBİTAK SAGE Standı IDEF'19 da Büyük İlgi Gördü

IDEF 2019, 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. organizatörlüğünde 30 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihleri arasında Büyükçekmece/ İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir. Fuarda, TÜBİTAK SAGE, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterine girmiş olan ürünlerini ve yakın gelecekte tamamlanması planlanan çalışmalarını katılımcılarla buluşturmuştur.

TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilmiş olan Türkiye’nin ilk Milli Hava Hava Füze Sistemi Ailesi GÖKTUĞ, ilk Milli Seyir Füzesi Ailesi SOM, ilk Milli Hassas Güdüm Kiti Ailesi HGK, ilk Milli Kanatlı Güdüm Kiti Ailesi KGK, Düşük Profil Güdümlü Havadan Bırakılan Havan Topu- Togan mühimmatı, İHA’lardan atılabilen Minyatür Mühimmat BOZOK IDEF’19’da sergilenmiştir.

Geliştirmiş olduğu milli mühimmat sistemlerinin ve alt sistemlerinin yerlileştirme çalışmalarını sürdüren Enstitümüz tarafından geliştirilmiş ve askeri standartlarda kalifiye olmuş Yerli ve Milli Alt Bileşenler’den olan Ataletsel Ölçüm Birimi “ATLAS”, Küresel Konumlandırma Sistemi Alıcısı “KÂŞİF”, Küresel Konumlandırma Sistemi Anteni “SG-Konum” ilk kez görücüye çıkarılmıştır.

İlk defa TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen ve yer altı hedeflerine karşın etkin bir şekilde kullanılan sığınak delici bomba ailesinin iki yeni üyesi SERT-82 ve SARB-83 lansman ürünleri olarak ilk defa IDEF 19’da tanıtılmıştır. 
TÜBİTAK SAGE standımızda sergilenen, kavramsal tasarım aşamasında olan konsept ürünler KUZGUN ve G-40, katılımcılar tarafından IDEF’19 boyunca büyük bir ilgi görmüştür. 

TÜBİTAK SAGE standını fuar boyunca, başta Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn.Mustafa VARANK, Savunma Sanayi Başkanı Sn.İsmail Demir,Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Sn. Hakan FİDAN olmak üzere üst düzey sivil ve askeri yetkililer ziyaret etmişlerdir. Söz konusu yetkililere TÜBİTAK SAGE’nin fuarda sergilediği ürünlere ilişkin bilgiler sunulmuştur.

 

Türkçe

Fotoğraflar