HGK-82 Teslimat Töreni

-A +A

HASSAS GÜDÜM KİTİ-82 TESLİMAT TÖRENİ

Millî Savunma Bakanlığı Tedarik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile ASFAT A.Ş arasında imzalanan protokol kapsamında 1000 adet HGK-82 kitinin üretimi ASFAT ana yükleniciliğinde, TÜBİTAK SAGE’nin teknik desteği ile 3’üncü Hava Bakım Fabrika Müdürlüğünde gerçekleştirilmektedir.

Üretilmekte olan HGK-82 kitleri, TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen yerli ve milli küresel konumlama sistemi alıcısı KÂŞİF kullanılarak üretilen ve teslim edilen ilk hassas güdüm kitidir. Proje kapsamında üretimi tamamlanan ilk 100 adetlik ilk partinin muayene ve kabul faaliyetleri ve atış testleri başarıyla tamamlanmıştır.

İlk partinin teslimat töreni Millî Savunma Bakanımız Sn. Hulusi AKAR, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa VARANK, Kuvvet Komutanlarımız, Millî Savunma Bakan Yardımcımız Sn. Muhsin DERE, Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcımız Sn. M. Fatih KACIR, TÜBİTAK Başkanımız Sn. Prof. Dr. Hasan MANDAL ve Enstitü Müdürümüz Sn. Gürcan OKUMUŞ’un katılımlarıyla 24 Haziran 2021 Perşembe günü 3’üncü Hava Bakım Fabrika Müdürlüğünde gerçekleşmiştir.

TÜBİTAK SAGE tarafından milli Ar-Ge yoluyla geliştirilen ve 500 lb genel maksat bombalarına hassas güdümle vuruş hassasiyeti kazandıran milli alt bileşenli hassas güdüm kitlerimiz (HGK-82) milli savunmamızın imkân ve kabiliyetlerine güç katacaktır.

Emeği geçen tüm proje ekibi ve SAGE çalışanlarına teşekkür ederiz

Türkçe

Fotoğraflar