IDEF2021'DE TÜBİTAK SAGE RÜZGARI!

-A +A

TÜBİTAK SAGE, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Millî Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda, 17-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na (IDEF’21) katıldı. 

TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen 11 sistem seviyesi ürün (GÖKDOĞAN, BOZDOĞAN, SOM-J, BOZOK, KGK-SİHA, GÖKÇE, GÖZDE, KUZGUN-SS, KUZGUN-TJ, KUZGUN-KY, TOGAN) ve 10 alt sistem bileşen (Isıl Pil, Piroteknik Sistemler, ATLAS, KAŞİF, Anten, CAMGÖZ, Kızılötesi Arayıcı Başlık, MİLKON, Gaz Tankı, Open Vpx Görev Bilgisayarı) toplamda 21 farklı ürün savunma sanayii ilgilileriyle buluştu.

Fuarda ilk kez görücüye çıkan yeni nesil güdüm kitleri GÖKÇE&GÖZDE ve modüler güdümlü mühimmat ailesi KUZGUN IDEF2021'de en çok dikkat çeken yerli ve milli mühimmatlar arasında yer aldı.

Ulusal ve uluslararası birçok heyetin ziyaret ettiği TÜBİTAK SAGE stantı yoğun bir görüşme ve toplantı programıyla fuar süresince büyük rağbet gördü. 

Savunma ve havacılık sektörüne katma değer sağlanmasına yönelik potansiyel yurt içi ve yurt dışı projeler kapsamında imkân ve kabiliyetlerini birleştirmek ve potansiyel projeler kapsamında daha verimli çalışma imkânları oluşturma amacıyla TEI-TUSAŞ MOTOR SANAYİİ A.Ş., ASKERİ FABRİKA VE TERSANE İŞLETME A.Ş. ve TUSAŞ-TÜRK HAVACILIK VE UZAY SANAYİİ A.Ş. ile iş birliği protokolleri imzalandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa VARANK'ın stantımızı ziyaretinde kendisine Milli Teknoloji Hamlesi ile daha da ivme kazanan ve yerli ve milli olarak TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen yeni nesil mühimmatlarımız hakkında bilgi verildi.

17-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşen IDEF’21’de 1.238 firma bir araya geldi. Fuara 83 ülkeden 169 heyet, 613 heyet üyesi ve 28 Bakan katıldı. 

Türkçe