TEKNOFEST'21 Roket Yarışması

-A +A

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, TÜBİTAK SAGE ve ROKETSAN yürütücülüğünde bu yıl dördüncüsü düzenlenen Roket Yarışmasında heyecan dolu mücadele devam ediyor. 1-12 Eylül tarihleri arasında Aksaray Tuz Gölü atış alanında yapılan Roket yarışmasına toplam 544 takım başvuruda bulundu ve 80 takım atışa hak kazanarak Tuz Gölü’nde en iyisi olmak için yarışıyor. Lise, orta irtifa, yüksek irtifa ve zorlu görev kategorisi olarak 4 farklı kategoride yarışların düzenlendiği yarışma takımların kıyasıya rekabetine sahne oluyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih KACIR, Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk BAYRAKTAR ve TÜBİTAK SAGE Müdürü Gürcan OKUMUŞ Aksaray Tuz Gölü’nde yapılan yarışmayı ziyaret edip yarışmacı takımların heyecanını paylaştılar.

Roket Yarışması kapsamında lise, orta irtifa ve yüksek irtifa olmak üzere her bir kategori için birincilik ödülü 60 bin TL, ikincilik ödülü 50 bin TL, üçüncülük ödülü ise 40 bin TL. Zorlu Görev kategorisinde ise başarılı olan takımlar arasından birincileri 75 bin TL, ikincileri 60 bin TL, üçüncüleri ise 50 bin TL değerinde ödüller bekliyor olacak.

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında, 1-12 Eylül tarihleri arasında Aksaray Tuz Gölü’nde gerçekleştirilecek Roket Yarışmasında dereceye giren takımlar ödüllerini, 21-26 Eylül 2021 tarihlerinde Atatürk Havalimanında düzenlenecek TEKNOFEST’te alacak.

Türkçe